Celá trasa měří 15 km a lidé po ní jezdí zcela mimo silniční dopravní síť a je tak velmi vyhledávaným cyklistickým koridorem. Jedná se většinou o polní cesty, které byly zrekonstruovány v rámci pozemkových úprav.
Nicméně zde zbyl úsek cca 300 metrů, který je na katastru obce Křelov-Břuchotín, v blízkosti města Olomouce, ale i stavby D35, který je v případě špatného počasí zcela neprůjezdný. To způsobí, že lidé nemohou využít tento cyklokoridor a musí jet po nebezpečné silnici II/448, na které předloni zemřel cyklista, nebo nejedou vůbec.
Možnosti řešení:
- Dnes je možné z evropských dotací podporovat jen výstavbu cyklistických stezek. Jak ukazuje tento příklad, v určitých případech je jediná možnost podpořit rekonstrukci účelové komunikace označenou dopravním značením B11. Navrhuje se, aby Evropská komise pro příště podporovala i tuto možnost, ale jen pro jasně definované páteřní dopravní cesty,
- To stejné platí i pro Státní fond dopravní infrastruktury.
- Nastavit pravidla tak, aby v rámci velkých dopravních staveb bylo možné využít recyklát na podobné úseky.
Jak je živo na dané dopravní cestě pro cyklisty (polní cestě) Olomouc – Těšetice – Náměšť na Hané dokladují fotky, které byly nafocené dne 27. 2. 2024 mezi 14:30 – 14:40 a ukazují, jak pestrý život na této cestě je. Sice se mluví o cyklistech, ale využití takových cest je daleko širší. Na nich člověk potká ženy, které jdou s hůlkami (nordic walking), ženu, která jela odpoledne se projet ve směru na Náměšť na Hané, staršího pána z Vojnice na elekrokole, který mířil za nákupy do Olomouce, do Glóbusu, lidi na procházce, kteří se posadili, aby se kochali pohledem na Hanou, trénovaného muže, který jel na kole domů z práce na svém horském kole, a nakonec potká člověk i běžkyni. Všechno to byli lidé nad 40 let.
A problém je tady. Když zaprší, tak je celý úsek neprůjezdný