Řešení

Projekt počítá se zbudováním cyklostezky nahrazující přejezd úseku na I/44, alternativa je oprava polní cesty podél železnice.

Jelikož se každý den přepravuji na kole do zaměstnání ze Zvole do Mohelnice (cca 9 km), musím překonat zhruba 2 km po silnici I/44. Rohodl jsem se tudíž pokusit tento úsek vyjednat a nahradit výstavbou cyklostezky kopírující zmíněnou silnici I/44. V loňském roce se již podařilo zrealizovat díky mohelnické radnici zhruba polovinu úseku. Výstavba nové cyklostezky sice již byla zařazena do koncepce Olomouckého kraje, je však otázku, zda se podaří realizovat.

Nabízí se ještě alternativa vyhnutí se nebezpečného úseku projetím podél železniční trati Lukavice-Libivá, v délce 3 km, tento úsek je však částečně v stavu pro kolo nesjízdné. Případná výstavba cyklostezky či oprava polní cesty se týká obce Lukavice a města Mohelnice, pod kterou spadá správa obce Libivá.

Aktualizace 4. 6. 2020

Podařilo se rozšířit krajnici na I/44 v úseku Roudníky-Libivá a to v obou směrech.Podklad DK 32/63(makadam),vrchní vrstva recyklát. Hrubý povrch nabízí zatím jen částečné zvýšení bezpečnosti, dobrou zprávou je rozšíření a zpevnění krajnice.

Aktualizace 29. 8. 2020

Dne 29. 8. se konala spanilá jízda ze Zvole přes Vlachov a po I/44 na cyklostezku do Libivé a dále do Mohelnice na náměstí.

Akce byla zaměřena na podporu nejen cyklostezky, která lidi na kolech odvede bezpečně z I/44 ve směru na Mohelnici, ale i všech ostatních, které umožní bezpečně se pohybovat a poznávat krásy naší vlasti.

Aktualizace 7. 10. 2020

A takto vypadá cesta podél železniční trati nyní.

Na koho se obrátit?

Riffler Martin

e-mail
rifflermartin@gmail.com
telefon
+420 728 503 546

Podrobnosti o projektu

Cyklostezka
Lukavice-Libivá
realizace
2018 – dosud
organizátor
místní iniciativa Martina Rifflera